advertise

فیلتر هوا چگونه کار می کند

فیلتر هوای خودرو چگونه کار می کند؟

هوای تمیز یکی از اصلی ترین و اساسی ترین نیاز های بشر و لازمه تنفس است. همه ما انسان ها برای بقا و زنده ماندن به هوای تمیز و تازه نیاز داریم. هوای آلوده و نا سالم می تواند به صورت مستقیم سلامتی ما را تحت تاثیر خود قرار دهد. اما تا به حال به این موضوع توجه داشته اید که موتور خودرو نیز تنفس می کند؟
موتور اتومبیل نیز همچون انسان ها برای تنفس به هوا احتیاج دارد که از طریق یک ورودی هوا برای احتراق سوخت هنگامی‌ که موتور کار می‌کند، تامین می شود. یکی از سوالات اساسی که در این شرایط مطرح است؛ این است که آیا موتور نیز به هوای تازه و تمیز احتیاج دارد یا خیر؟
همچنین؛ چه عواملی موجب کثیف شدن موتور شده؛ هوای موتور چگونه تمیز شده و در نهایت فیلتر هوا چگونه کار می کند؟ که در ادامه به این سوالات پاسخ داده شده است. شرکت اصیل دنیز اسپوتا، عرضه کننده انواع فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیلتر کابین با بهترین کیفیت و قیمت می باشد. شما می توانید برای خرید فیلتر هوا خودرو با ما در تماس باشید.

فیلتر هوا خودرو | دنیز اسپوتا

خرید فیلتر هوا خودرو | دنیز اسپوتا

وظیفه فیلتر هوا در خودرو

سیستم فیلتر هوای موتور خودرو از مجموعه ای از فیلترهایی ساخته شده از مواد مختلف تشکیل شده است. وظیفه اصلی این فیلترها، فیلترینگ و حذف کردن مواد خارجی از جمله گرد و غبار، باکتری های موجود در هوا و دیگر ذرات جامد می باشد.
این فرایند به نوبه ی خود موتور را در برابر نقص هایی از جمله سایش، خوردگی، پارگی و دیگر مشکلات ناشی از آلاینده ها، حفظ خواهد کرد. همچنین؛ فیلتر کردن می توان کیفیت احتراق را نیز افزایش دهد. به علاوه؛ این سیستم فیلتر هوای موتور خودرو، از تنفس هوای مضر فضای بیرون توسط مسافرین نیز جلوگیری می کند. علاوه بر انواع فیلترهای موتور خودرو، دستگاه های تولید فیلتر هوا را نیز می توانید می توانید از این مجموعه خریداری نمایید.


نحوه کار فیلتر هوا

فیلتر هوای خودرو، نقشی اساسی و تاثیرگذاری را در ماشین ایفا می کنند. به طور کلی می توان عملکرد فیلتر هوای در خودرو را ریه در بدن انسان تشبیه کرد. بنابراین باید در نظر داشت که آلودگی این فیلترها و مسدود شدن آن ها، می تواند تنفس اتومبیل را با مشکل مواجه کند.
تصفیه هوای ورودی به سیستم احتراق و سوخت از اصلی ترین وظایف فیلتر هوای ماشین به شمار می آید. این قطعات در مقایسه با سایر قطعات اتومبیل قیمت بسیار مناسبی دارند، اما عدم توجه به آن ها می تواند عواقب جبران ناپذیر و هزینه های گزافی را به همراه داشته باشد.
تاثیر در سوخت صحیح بنزین در خودرو، از دیگر وظایف فیلتر هوا به شمار می آید. در صورتی که فیلتر عملکرد مناسبی داشته و در واقع مسدود باشد، هوا به درستی به سوخت نرسیده و در نتیجه سوخت بنزین کامل انجام نمی گیرد. و در نهایت مصرف بنزین افزایش می یابد. فیلتر هوای خودرو در بخش کابین نیز کاربرد داشته و سبب تصفیه هوای ورودی به کابین می شود.

فروش فیلتر هوا خودرو | دنیز اسپوتا

فیلتر هوا ماشین | دنیز اسپوتا

نقش فیلتر هوای خودرو

فیلتر هوای خودرو یکی از مهم ترین عناصر سیستم تامین سوخت خودرو محسوب می شود. سوخت ماده ایست که انرژی لازم برای به کار افتادن وسایل نقلیه موتوری را تامین می کند. برای درک بهتر عملکرد فیلتر هوا در اتومبیل می توان آن را به ماسک حساسیت تشبیه کرد.
ما از ماسک به عنوان یک فیلتر برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی به سیستم تنفسی خود استفاده می کنیم. و در نتیجه هوای تمیز را وارد بینی و شش های خود کرده و در این صورت احتمال ابتلا به انواع آلرژی ها و بیماری هایی چون آسم شود، بسیار کم خواهد شد.
از آن جایی که در موتور خودرو همچون بدن انسان، سیستم های خود تمیز کننده تعبیه نشده است، فضای آن ها در اثر کارکردن بدون فیلتر به سرعت از گرد و غبار و مواد مضر پر می شود که علاوه بر هزینه های بسیار، راندمان موتور را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.


تاثیر فیلتر هوا در سوخت خودرو

جذب ذرات هوا و ناخالصی ها و در نتیجه تنظیم میزان هوای ورودی به موتور، از مهم ترین وظایف فیلتر هوای خودرو به شمار می آید. در صورتی که فیلتر هوا عملکرد مناسبی نداشته باشد، سوخت بنزین را تحت تاثیر خود قرار می دهد و چنانچه به موقع تعویض نشود؛ از رسیدن هوا به سوخت جلوگیری کرده و میزان مصرف بنزین را افزایش می دهد.
هزینه های تعویض فیلتر هوای خودرو پایین بوده و به سادگی قابل تعویض هستند. بی توجهی به تعویض فیلتر در زمان مناسب می تواند مشکلات بسیار و در نهایت هزینه های گزافی را در پی داشته باشد.
به علاوه، فیلتر کثیف، موجب ناقص سوختن بنزین و در نتیجه آلودگی هوا خواهد شد. پس می توان گفت که فیلتر هوا آلودگی هوا را تا حد زیادی کاهش داده و از محیط زیست نیز محفاظت می کند.

خرید فیلتر هوا ماشین | دنیز اسپوتا

خرید فیلتر هوای خودرو

موتور خودرو نیز همانطور که همه انسان ها برای تنفس به هوای تمیز، تازه و سالم احتیاج دارند، به هوای تازه و تمیز احتیاج دارد که از طریق فیلتر هوا تامین می شود. خریداران به هنگام خرید فیلتر هوا باید دقت کنند که فیلتر مکش هوا یا به عبارتی فیلتر هوای لازم جهت احتراق را با فیلتر کابین خودرو اشتباه نگیرند.
فیلتر هوای کابین جهت تصفیه هوایی که به داخل کابین مسافران یک اتومبیل وارد می شود، طراحی شده است. در حالی که فیلتر هوا، هوای ورودی به موتور را فیلتر می کند. علاوه بر فیلتر هوای سوخت، برای خرید فیلتر کابین از شرکت اصیل دنیز اسپوتا با ما در تماس باشید.

انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.