advertise

چگونه فیلتر هوا را تمیز کنیم

آیا می توان فیلتر هوا را تمیز کرد؟

موتور و همه قطعاتی که در داخل سیستم خودرو قرار دارند، از حساسیت بالایی برخوردارند و در اثر آلودگی، گرد و غبار و ذراتی که در هوا قرار دارند، به سرعت دچار فرسودگی می شوند. به همین دلیل هم لازم است تا از ورود این آلودگی ها و ذرات به درون سیستم خودداری شود.
فیلتر هوای خودرو، قطعه ای است که مانع از ورود گرد و غبار و آلودگی به درون خودرو می شود. این قطعه همه آلودگی ها را جذب کرده و به تمیز ماندن موتور، پیستون ها، سیلندر، سوپاپ ها و... کمک و از خوردگی و فرسودگی آن ها جلوگیری می کند. به همین دلیل هم کثیف ماندن فیلتر هوای خودرو می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. شرکت اصیل دنیز اسپوتا، عرضه کننده انواع فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیلتر کابین با بهترین کیفیت و قیمت می باشد. برای خرید فیلتر هوا خودرو با ما در تماس باشید.

فیلتر هوای اتومبیل| دنیز اسپوتا

خرید فیلتر هوای اتومبیل| دنیز اسپوتا

تمیز کردن فیلتر هوا

یکی از روش های سریع برای تمیز کردن فیلتر هوای خودرو؛ جارو برقی است. در برخی مواقع می توان توسط باد کمی از گرد و غباری که روی فیلتر قرار دارد را پاک کرد و تا حدی به افزایش عمر فیلتر هوا کمک کرد.
اما باید به این نکته توجه داشت که با این روش آلاینده هایی که با فیلتر ترکیب شده اند پاک نخواهند شد و این مواد باقی مانده همچنان اثرات مخربی را به جای خواهند گذاشت.


آیا فیلتر هوای خودرو قابل شستشو است؟

برای تمیز کردن فیلتر هوای به هیچ عنوان آن را نشویید. هرچند که برخی از مدل های آن ها قابل شستشو هستند اما در نمونه های کاغذی، فیلتر به طور کامل از بین خواهد رفت و در نتیجه شستن آن کاملا بی فایده است.
به علاوه؛ آلودگی های متعددی روی فیلتر هوا قرار دارند که تشدید بیماری های تنفسی، پوستی، آلرژی و آسم را موجب خواهند شد. به همین دلیل هم بهتر است تا به جای شستن آن، نسبت به تعویض آن اقدام فرمایید.
همچنین؛ با توجه به قیمت مناسب این محصولات و همچنین راحتی فرایند تعویض آن ها، تعویض به مراتب راحت تر و به صرفه تر خواهد بود.

فیلتر هوای خودرو| دنیز اسپوتا

خرید فیلتر هوای خودرو| دنیز اسپوتا

مزایای تمیز کردن فیلتر خودرو

شاید فیلتر هوای اتومبیل قطعه ای ساده باشد، اما کارایی و عملکرد بسیار مهمی داشته و عدم توجه به آن می تواند پیامد های منفی بسیاری را به همراه داشته باشد.
با توجه به تحقیقات و آزمایش های انجام شده، تمیز کردن فیلتر و یا استفاده از فیلتر تمیز و نو می تواند میزان مصرف سوخت را تا حد ۳۰ درصد کاهش دهد و راندمان موتور را بالاتر می برد. به علاوه؛ این کار از ورود گرد و غبار و آلاینده ها به داخل موتور و در نتیجه آسیب رساندن به قسمت های مختلف موتور جلوگیری خواهد کرد.
با کاهش مصرف سوخت، میزان ورود آلاینده ها به هوا کاهش یافته و در نهایت محیط زیستی سالم را به همراه دارد.


آموزش تمیز کردن فیلتر هوای اتومبیل

برای تمیز کردن فیلتر هوا طبق مراحل زیر اقدام نمایید: ابتدا کاپوت را بالا زده، پیچ های درب محفظه ی فیلتر را باز کرده و فیلتر را جدا کنید. سپس با یک دست فیلتر را به صورت ثابت نگه داشته و با جارو برقی آن را تمیز کنید (از قسمت باریک جارو برقی استفاده کنید). فیلتر هوا را در مقابل نور قرار داده تا قسمت های تمیز نشده را ببینید.
در نظر داشته باشید که تمیز کردن فیلتر به کمک جارو برقی مطمئن تر و کارآمد تر از شستن آن است. قبل از جایگذاری فیلتر دقت داشته باشید که محفظه کاملا تمیز و خشک شده باشد. برای تمیز کردن محفظه فیلتر نیز از لوله باریک جارو برقی کمک بگیرید. برای تمیزی بیشتر همچنین می توانید از یک دستمال تمیز نیز استفاده کنید.

فروش فیلتر هوای اتومبیل| دنیز اسپوتا

فروش فیلتر هوای خودرو| دنیز اسپوتا

چگونه فیلتر هوا را بشوییم؟

تنها در صورت لزوم نسبت به شستن فیلتر هوای خودرو اقدام نمایید. برای این کار لازم است: یک سطل آب و مایع شستشو تهیه کرده و فیلتر را درون آن قرار داده و بچرخانید. سپس فیلتر را خارج کرده و به خوبی تکان دهید تا مایع باقی مانده در آن خارج شود.
فیلتر را به آرامی آبکشی کرده و اجازه دهید روی یک پارچه تمیز کاملا خشک شود. در صورت امکان بعد از خشک شدن، فیلتر را روغن کاری کنید. لایه نازک و یکسان روغن را روی فیلتر ریخته و اضافی آن را از لبه ها پاک کرده و ۳۰ دقیقه زمان دهید. و در آخر محفظه را تمیز کنید.


همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم؛ موتور و کلیه قطعاتی که در داخل سیستم خودرو قرار دارند، از حساسیت بالایی برخوردار بوده و به سرعت در اثر مجاورت با ذرات و آلودگی هایی که در هوا قرار دارند، آلوده می شوند.
به همین دلیل باید از ورود این ذرات به گرد و غبار به درون سیستم جلوگیری کرده و از روش ها و تکنیک های اصولی نسبت به تمیز کردن آن ها اقدام کرد. تا از عواقب جبران ناپذیر آن ها جلوگیری کرد.
که ما در این مقاله به طور کامل به بحث چگونه فیلتر هوا را تمیز کنیم پرداخته ایم. همچنین؛ برای اینکه بدانید کدام خودرو ها فیلتر هوا دارند نیز می توانید با شرکت اصیل دنیز اسپوتا همراه باشید. به علاوه، شما می توانید برای خرید دستگاه های تولید فیلتر هوا نیز با ما تماس بگیرید.

انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.